21 KLAUSIMAS SEKMADIENIUI

  • Post author:
  • Post category:Be kategorijos

konforto zonaIr štai, sekmadienio rytas, jūs gerai pailsėjote šeštadienį ir šiandien galite apžvelgti visą praėjusią savaitę. Šie klausimai padės tai padaryti efektyviau.

1. Ką naujo aš sužinojau ir ką iš to įdiegiau.

Sėkmės paslaptis yra paprasta – daryk kas dieną po vieną žingsnį ir po metų tu jau būsi 365 žingsniais priekyje.

O nauja informacija padeda eiti priekin greičiau ir efektyviau.

2. Koks mano didžiausias šios savaitės pasiekimas?

Kai aš atsisuku atgal ir fiksuoju savo pasiekimus, aš keliu savo savivertę ir pasitikėjimą savimi. Pasiekti tikslai daro mus stipresniais, o jų fiksavimas duoda dar stipresnį efektą.

3. Kur aš stabdžiau – nieko neveikiau ar leidau laiką veltuj?

Visiems taip nutinka. Netgi milijonieriams. Bet laimi tik tie, kurie laiku tai pastebi ir nustoja stabdyti. Šis klausimas padeda laiku atleisti stabdžius ir pradėti veikti.

4. Ką iš to, ką aš atidėliojau reikia padaryti kitą savaitę?

Viskam savas laikas. Yra dalykų, kurie tikrai gali palaukti, tačiau kai kurių neatlikus galima patirti didelių nuostolių – ir tokių yra kiekvieną savaitę.

5. Kokį tikslą aš noriu pasiekti kitą savaitę ir ką reikia dėl to padaryti?

Tai leis man pamatyti visą situaciją pilnai ir susidėlioti prioritetus būsimiems veiksmams. Kai yra tikslas, veiksmai tampa labiau įsisąmoninti.

6. Ar yra kas nors kam norėčiau padėkoti?

Galbūt kas nors man kuo nors pagelbėjo – geru žodžiu, patarimu ar tiesiog palaikymu. Išreikšk savo dėkingumą – tegu tai tampa būsimu efektyviu bendradarbiavimu.

7. Pats stipriausias įspūdis šią savaitę.

Mūsų gyvenimas susideda iš prisiminimų, Jeigu nieko neprisimenu iš praėjusios savaitės – tai galima sakyti tarsi jos nė nebuvo mano gyvenime. Juk kasdienybė labai greitai išsitrina iš atminties.

8. Kas trukdo man judėti pirmyn ir pašalinti visas kliūtis?

Negatyvi aplinka, žalingi įpročiai, blogos patirtys, žinių stoka, lėtiniai skauduliai.. – kas tempia mane atgal neleisdamas veikti efektyviai?

9. Kokie 3 pagrindiniai mano tikslai artimiausiems trims metams?

Ilgalaikių tikslų įvertinimas ir analizė kiekvieną savaitę suteikia man galimybę pasitikrinti mano judėjimą pirmyn. Arba suprasti, kad stoviu vietoje. O gal judu priešinga kryptimi?

10. Ar yra kas nors kam aš galiu padėti?

Pagalba kitam žmogui – pats paprasčiausias ir geriausias būdas susipažinti. Platesnis pažinčių ratas visada reiškia įdomesnį gyvenimą ir didesnes galimybes.

11. Kokiomis galimybėmis aš disponuoju?

Naujos žinios, naujos pažintys, nauji įvykiai. Galimybės yra visuomet, ir jos ateina kartu su mano tikslais. Todėl man reikia sukonkretinti savo tikslus, kad atrasčiau resursus jų įgyvendinimui.

12. Ką aš padariau savo kūno ir sveikatos stiprinimui, geros fizinės formos palaikymui?

Kai kūnas pilnas energijos, viskas vyksta daug greičiau, bet tam reikalingos kasdieninės pastangos. Šis klausimas padės man atkreipti dėmesį į geros formos palaikymą.

13. Kokie 2-3 žingsniai gali priartinti mane prie mano tikslų. Ką aš galiu padaryti jau šiandien?

Klausimo esmė – pamatyti kokius 2-3 žingsnius aš galiu padaryti jau šiandien, o po savaitės, su naujomis žiniomis ir patirtimi – pamatyti tolimesnius žingsnius.

14. Ko aš bijau (kokios yra mano baimės) ir kaip galėčiau jas sumažinti?

Visi žmonės ko nors bijo. Šis klausimas padeda pamatyti baimes iš arčiau. Kai aš žinau ko tiksliai ir konkrečiai aš bijau, man lengviau tai priimti ir įveikti.

15. Ar yra koks nors vienas dalykas, ką išsprendus aš ženkliai pasistūmėčiau pirmyn?

Galiu imituoti daug dirbantį kilnojant dokumentus iš vienos krūvelės į kitą, atliekant daug dalykinių skambučių, tačiau reikalai stovės vietoje. Kartais vienas išspręstas klausimas padeda padaryti kelis žingsnius pirmyn. Reikia tokį surasti.

16. Kas gali man padėti, su kuo noriu susitikti?

Kartais vienintelė išeitis iš keblios padėties – rasti mentorių, mokytoją, patarėją ar sponsorių. Taigi, reikia rasti tokį žmogų ir paprašyti pagalbos ar patarimo.

17. Kokį vieną naują įgūdį galiu išsiugdyti, kuris man padėtų judėti pirmyn?

Atsakyti į šį klausimą galėčiau tuomet, kai surasčiau kažką, kas yra sėkmingas mane dominančioje srityje ir įžvelgčiau jame savybę, kurios aš neturiu, bet galiu išsiugdyti.

18. Kiek laiko aš praleidau su savo artimaisiais?

Aš gyvenu su man artimais žmonėmis, netgi jeigu esu vienas, turiu tėvus, šeimą, kurioje užaugau. Juk nėra sudėtinga rasti bent valandą per dieną, kurią noriu skirti savo artimiesiems.

19. Kas iš to ką aš darau traukia mane atgal?

Jeigu savo dabartiniais veiksmais aš patekau į aklavietę, tai vienas iš efektyviausių metodikų iš jos išeiti yra sudaryti sąrašą: „Ko nedaryti?“

20. Kas iš mano veiksmų yra visiškai neefektyvu mano gyvenime?

Ko gero vienas iš svarbiausių dalykų kartais yra nustoti kažką daryti ir skirti tą laiką poilsiui.

21. Jeigu sekanti savaitė būtų paskutinė mano gyvenime, kokį vieną vienintelį dalyką aš padaryčiau jau rytoj?

Šis klausimas padės man pasitikrinti savo prioritetus.

Jeigu kiekvieną savaitę jūs atsakysite į šituos klausimus maksimaliai sąžiningai, jūs pradėsite geriau matyti savo galimybes ir perspektyvas.

Jūsų gyvenime padaugės sąmoningumo ir kryptingumo ir jūs judėsite ten, kur norite.

Pagal A. Lukjanov