You are currently viewing 20 BŪDŲ, KAIP SUSIRASTI JŪSŲ MĖGIAMĄ DARBĄ/VEIKLĄ

20 BŪDŲ, KAIP SUSIRASTI JŪSŲ MĖGIAMĄ DARBĄ/VEIKLĄ

  • Post author:
  • Post category:Be kategorijos

Japonų išminčiai sako, kad žmogus, susiradęs mėgstamą darbą, visą gyvenimą atostogauja. Ar Jūs irgi taip norėtumėte?

  1. Pakeiskite savo nuolatinę buvimo vietą tuo metu, kai mąstote apie tai, kuo norėtumėte užsiimti, kas teiktų Jums didžiausią pasitenkinimą ir savirealizaciją. Vietos pakeitimas leidžia pasikeisti Jūsų emocijoms, o taip pat pasikeičia „matymo kampas“, į tą patį reiškinį galime pažvelgti iš kitos pusės.

  1. Galvokite apie galimybes tarsi būtumėte kitas žmogus (iš šono). Įsivaizduokite, kad tas asmuo, kuriuo Jūs žavitės, duoda Jums patarimus ką Jūs turėtumėte daryti. Gal būt vaizduotę „įjungti“ ir nebus taip lengva iš pirmo karto, tačiau, jeigu atkakliai nenuleisite rankų, pasitreniravus, tikrai gausite daug naudingų sau atsakymų.
  1. Nupieškite savo svajonę. Įsivaizduokite ją realybėje – kaip tai skamba, kvepia, jaučiama palietus… Pasinaudokite visais savo pojūčiais.
  1. Susiraskite tokį žmogų, kuris jau užsiima tuo, kuo ir Jūs norėtumėte užsiimti. Paprašykite jo patarimo. Tai vadinama modeliavimu. Kiekvienas iš mūsų galime pasinaudoti jau esama kitų žmonių patirtimi.
  1. Apsispręskite kas Jums yra sėkmė. Gali būti, kad Jums sėkmė visai ne tai, kas įprasta visuomenėje (karjera, gera materialinė padėtis ir pan.)
  1. Dažniau galvokite apie tai, kaip Jūs pradedate veikti tai, kas Jums patinka. Iš pradžių sugalvokite – kaip Jūs apie tai galvosite.
  1. Juokaukite. Jumoras labai padeda pakeisti įprastus negatyvius mąstymo šablonus, kuriais Jūs naudojatės galvodami apie naujas galimybes.
  1. Paklauskite savęs, ką kažkuriuo atveju padarytų pvz pirmokas (arba tiesiog Jūs, jeigu būtumėte vaikas). Neįtikėtina, kaip vaikai išradingai sprendžia mums atrodančias neįveikiamas mįsles.
  1. Keletui dienų arba savaitei prieš akis pasikabinkite plakatą/skelbimą, kuris nuolat primintų Jums apie tai, ką turite sugalvoti, išspręsti. Jūsų smegenys pačios pradės ieškoti reikiamų atsakymų.
  1. Sudarykite sąrašą visų galimų dalykų, kuriais rizikuojate, jeigu užsiimsite Jūsų svajonių veikla.
  1. Sudarykite strategiją, pagal kurią judėsite į priekį: tai turi būti pozityvi ir proaktyvi strategija.
  1. Pasistenkite pasižiūrėti į save iš šalies: Jūs jau užsiimate norima veikla. Daug puikių idėjų galite tuo metu savyje sugeneruoti.
  1. Persikelkite mintimis metus į priekį: parašykite sau laišką su paaiškinimais ką Jūs turite būtinai atlikti. Viena iš didžiausių problemų, trukdančių mums planuoti šiandien – tai praeities įsitikinimų ir klaidų bagažas.
  1. Per pusvalandį surašykite visas į galvą atėjusias idėjas, kurios būtų susijusios su Jūsų svajonių užsiėmimu. Didelius uždavinius išdalindami į mažesnius gabalėlius įgauname daugiau motyvacijos ir energijos.
  1. Pamėginkite tokį pratimą: paklauskite savęs, ką turėtumėte atlikti artimiausiu metu, kad žengtumėte žingsnį svajonės link, tuomet trisdešimt minučių atlikinėkite kokius nors Jums priimtinus fizinius pratimus. Kai baigsite, užsirašykite pirmą į galvą atėjusią mintį, idėją, sprendimo galimybę. Manoma, kad endorfinai, kurie gaminasi fizinio krūvio metu, labai gerai stimuliuoja ir teigiamai veikia smegenų aktyvumą.
  1. Atverskite kokį nors žodyną, Perskaitykite pirmą pasitaikiusį po akimis žodį, sužinokite išsamią jo reikšmę ir pagalvokite kaip tai galėtų būti susiję su Jūsų ieškomais atsakymais. Divergentinis mąstymas labai padeda pažvelgti į užduotį iš „kito kampo“.
  1. Jeigu Jūs šiandien imtumėtės rizikuoti pačia Jums atrodančia didžiausia rizika, kokių blogiausių pasekmių galėtumėte tikėtis? Kartais viskas, ko reikia žmogui, tai keletą kartų pasiryžti rizikuoti.
  1. Pasakykite sau: „Aš pasiryžęs išspręsti šią užduotį“. „Aš tikiuosi“ – netinka. Pamėginkite tai kelis kartus – jaučiate skirtumą???
  1. Po kiekvieno žingsniuko, padaryto į priekį, šiek tiek save pagirkite, gal net apdovanokite (poilsis, ledai, kažkas mėgstamo). Vidinis įvertinimas mums svarbesnis nei išorinis (kai kiti Jus girtų).
  1. Kiekvieną dieną raskite dešimt minučių, kad galėtumėte pabūti tyloje – tiesiog sėdėti ir pajusti sąmoningumą. Giliai įkvėpkite ir stebėkite savo mintis. Tai gali tapti pačiu nuostabiausiu Jūsų dienos momentu.