aukštyn1Įsivaizduokite, kad skrendate oro balionu… Krepšyje tik jūs ir jūsų bagažas. Visai netikėtai pastebite, kad prarandate aukštį, oro balionas gana greitai leidžiasi ir mažiau nei per dešimt minučių nukrisite… jeigu akimirksniu nesugalvosite ką daryti, kaip išsigelbėti. Vienintelis įmanomas dalykas šioje situacijoje – išmesti krovinį, galų gale bent pusę… Arba daiktai, arba jūs. Jūs žiūrite į juos ir keletą sekundžių dvejojate. Bet štai, ryžtatės ir metate per krepšio bortą tai, ką kaupėte visą savo gyvenimą. Po vieną. Metate tol, kol oro balionas nustoja leistis, įgauna stabilumą. Metate dar – ir štai imate vėl kilti. Jūs – laisvas!!!

Tai vyksta mūsų gyvenime kiekvieną dieną, tik, žinoma, mažiau dramatiškomis aplinkybėmis. Mes įsigyjame daiktų ir minčių, kaupiame tai ilgus metus ir net nepastebime kaip jie virsta tuo kroviniu, tuo balastu, kuris neleidžia mums judėti į priekį, kuris laiko mus vienoje vietoje arba tempia žemyn. Lygiai taip pat kaip anksčiau aprašytoje situacijoje oro balione.

Štai keletą idėjų – kuo galima atsikratyti, kad laisvai kvėpuodami eitumėte pirmyn, kad pasijaustumėte laisvi ir pradėtumėte kilti, įgautumėte greitį.

1) Prisirišimas

prie visko, kas su jumis nutiko, kas buvo jūsų gyvenime: nebereikalingi, nenaudojami daiktai, įvykiai, nemalonūs žmonės, beprasmiški ritualai, nusibodusios vietos. Užduokite sau klausimą: ar esate prie viso to prisirišęs? Jeigu taip, tai ryžkitės ir išmeskite.

2) Kaltė

kuri neturi visiškai jokios teigiamos funkcijos: kas pasikeis nuo to, kad jūs jaučiatės kaltas? Nieko. Tai tiesiog laiko jus liūdesyje ir savigraužoje. Verta išmesti.

3) Negatyvus mąstymas

juk žinote, kad mintys materializuojasi, taigi, tai pavojinga. Visa tai, ką galvojate – kada nors tampa realybe.. gal verta atsikratyti tokiu bagažu?

4) Savikritika

iš pradžių būna tarsi iš gerų ketinimų – noro pasikeisti, tapti geresniu.. kol neperžengia ribų ir netampa destruktyvi ir skausminga. Atsikratykite to skausmo.

5) Nuostatos

tai tarsi kalėjimo grotos, kurios riboja mąstymą, regėjimo lauką ir veiksmus. Netenkate galimybės įgyvendinti savo svajones. Išmeskite pasenusias nuostatas!

6) Primestos pareigos

tai darbai, kuriuos atliekate iš pareigos nesusimąstydami ar pats to norite.. Tai tiesus kelias į vadinamą „gyvenimą dėl kitų“. Ar tikrai to norite? Nes juk iš tikro jūs niekam nieko neprivalote.

7) Noras sulaukti pritarimo

tai noras patikti, noras būti priimtu, bet ne tokiu, kokiu esate, o tokiu, kokį nori matyti kiti. Gal jau laikas pradėti klausyti savęs, o ne minios?

8) Nustatytos ribos

tai tik ribos, nustatytos jūsų galvoje. Pasaulyje ribų nėra, jas sukuriame patys. Išeikite iš ten.

9) Nepasitenkinimas

tai neigiama emocinė būsena labai kenkianti fizinei sveikatai. Mokslininkai jau seniai įrodė, kad tai tiesiogiai didina riziką susirgti širdies-kraujagyslių ligomis. Jeigu norite turėti sveiką širdį – išmeskite savo nepasitenkinimą!!!

10) Įprotis viską atidėlioti rytdienai

tai ne visai tingėjimas, tai vidinis sabotažas, kuris neleidžia atlikti svarbių užduočių ir judėti pirmyn. Tai gali būti kritimo priežastis. Juo reikia atsikratyti.

11) Neramios mintys

kyla nuolat galvojant, kad kažkas nemalonaus gali nutikti ateityje. Jos kyla iš nepasitikėjimo ir baimės dėl ateities ir dažniausiai yra tik jūsų susikurta idėja. Paklauskite savęs ar tai idėjai turite realų patvirtinimą, kad ji tikrai įvyks? Jeigu ne, tuomet nesukite sau galvos, meskite lauk.

12) Nelaiminga meilė

labai dažnai ilgam uždaro jūsų širdies duris. Tai gali trukti metais, tačiau iš tiesų jūs kenčiate jau ne nuo netekties, bet nuo minties apie netektį.

13) Blogi prisiminimai

verčia jus vėl ir vėl išgyventi tas nemalonias akimirkas, būti toje istorijoje, kuri jums nutiko. Jų vieta praeityje, taigi, ten juos ir laikykite.

14) Nereikalingi daiktai

kaupiasi visur, nes jūs manote, kad kada nors gali ko nors prireikti… Jie užima vietą, ženkliai sumažina oro kiekį patalpoje, kaupia dulkes ir tikrai tampa balastu gyvenime. Išmeskite!

15) Bloga kompanija

tai jūsų aplinkoje esantys nesąžiningi, manipuliuoti linkę, pavydūs ir susiraukę asmenys – būkite kuo toliau nuo tokių.

16) Susikurtas įvaizdis

kuriam palaikyti sunaudojate begalybę energijos. Jūs stengiatės būti tuo, kuo įprato jus matyti kiti per daugybę metų – tai tikras pragaras. Taip jūs atimate iš savęs galimybę keisti planus, augti ir atskleisti jums pačiam nežinomas geriausias savo savybes ir talentus.

17) Susitapatinimas su profesija

atima galimybes praplėsti savo veiklos sritis, riboja kūrybiškumą. Nereikėtų pamiršti, kad tai tik socialinis vaidmuo.

18) Stereotipinis elgesys

būdingas tam tikram visuomenės sluoksniui, kai jūs elgiatės taip, kaip visi, net nesusimąstydamas ar tai tikrai atitinka jūsų poreikius: pradedant nuo populiarių laidų žiūrėjimo iki mados vardu „anoreksija“… Būkite savimi!

19) Pergyvenimai dėl kitų

nelaimių labai dažnai verčia jus kentėti ir išgyventi tai per daug asmeniškai. Verta į viską žvelgti iš objektyvaus atstumo, leisti įvykiams vykti nesureikšminant savo vaidmens juose ir išlikti ramiems ir susikaupusiems ties savo prioritetais.

20) Neadekvatus laiko suvokimas

tai viena iš pagrindinių emocinės įtampos priežasčių. Tokios mintys kausto jus poilsio metu, neleidžia laisvai kvėpuoti ir mėgautis gyvenimu. Iš tikrųjų tai nėra laiko trūkumas, tai yra jūsų mintys apie laiką. Atsikratykite jų!!!

Pagal autorių: Gilbert Ross

Šaltinis: http://www.adme.ru/svoboda-psihologiya/20-veschej-kotorye-nuzhno-prosto-otpustit-1121310/ © AdMe.ru