You are currently viewing KAS AŠ ESU? KAIP PRISISTATOTE JŪS?

KAS AŠ ESU? KAIP PRISISTATOTE JŪS?

  • Post author:
  • Post category:Be kategorijos

TIK BŪDAMAS UŽSIĖMĘS TROKŠI GYVENTI AMŽINAI

Japonų patarlė

Kartą vienam japonų kaimelyje mirčiai į akis žiūrėjo viena moteris.. Ir štai pajutusi, kad jos siela palieka kūną, pakyla ir susitinka su protėviais, ji išgirsta stiprų balsą, kuris klausia:

-Kas tu?

-Aš – mero žmona, – atsakė moteris.

-Aš neklausiu kas tavo vyras, atsakyk man – kas tu?

-Aš keturių vaikų motina. Aš mokytoja mokykloje.

-Argi aš klausiau kiek tu turi vaikų ir kur dirbi?

Ir tai tęsėsi tol, kol moteris pasakė: „Aš ta, kuri keliasi kiekvieną rytą, kad padėtų savo šeimai ir mokytų vaikus mokykloje“.

Iš karto po to jos siela sugrįžo į kūną ir liga pasitraukė. Moteris surado savo ikigai.

Kas tai yra IKIGAI?

IKIGAI  – tai su dideliu polėkiu daryti tai, kas teikia pasitenkinimą, džiaugsmą ir suteikia gyvenimui prasmės.

Anot japonų, visi turime savo ikigai – tikslą, dėl ko gyvename. Kai kurie jį jau atradę, kiti turi jį kažkur giliai ir savo ikigai dar tebeieško.

Tai, kas suteikia gyvenimui prasmę, tai kas verčia mus atsibusti kiekvieną rytą su džiaugsmu.

Tai trumpas ir aiškus mano gyvenimo interesų, kurie teikia man džiaugsmą, apibūdinimas.

Būtent suinteresuotumas, noras kuo greičiau imtis mėgstamos veiklos ir atlikti tai geriausiai, suteikia žmogui pasitenkinimo ir vertės jausmus, tikslą gyventi.

Tie, kurie žino savo ikigai, nepažįsta depresijos, neturi žalingų įpročiu ir yra optimistinio požiūrio savininkai. Todėl kiekvienas, kuris nori gyventi ilgai ir produktyviai, labai svarbu surasti priežastį keltis rytais.

Kaip rasti IKIGAI?

Savo esminio talento atskleidimui galbūt teks sunaudoti pakankamai daug energijos ir laiko. Jums teks priimti daugybę apgalvotų ir svarbių sprendimų, padaryti galybę pasirinkimų. Ir tai geriau pradėti kuo ankstesniame amžiuje. Gaila, kad daugelis žmonių tą atidėlioja. Kuo anksčiau jūs pradėsite ieškoti savęs, tuo greičiau pajusite gyvenimo pilnatvę ir harmoniją.

Štai keletas klausimų, kurie gali padėti:

PASIEKIMAI. Kokius savo pasiekimus savo gyvenime jūs laikote vertingiausiais? Paimkite popieriaus lapą ir surašykite 2-3 dalykus, kuriais jūs iš tikrųjų labai didžiuojatės. Tai gali tapti atspirties tašku, ieškant savojo ikigai.

ŽINIOS. Kokių žinių ir įgūdžių jūs turite? Kokioje srityje jūs laikote save specialistu, profesionalu? Apie ką jūs dažniausiai kalbate ar pasakojate su malonumu? Kokią literatūrą skaitote? Kokius tinklalapius internete atsiverčiate dažniausiai?

JAUSMAI. Darbas toje srityje, kurioje jūs esate specialistas, garantuoja jums sėkmingą karjerą. Tačiau, norėdami jaustis laimingi, turime užsiimti tuo, kas labai patinka. Ikigai nerūpi žmogaus dalykinė sėkmė, jeigu ji nėra susijusi su džiaugsmu širdyje. Tai svarbiausia, į ką reikia atkreipti dėmesį.

SAVIVERTĖ. Kuo jūs esate savo svajonėse? Mokytojas, teisininkas, gydytojas, fermeris, verslininkas, aktorius..? Tai gali tapti jūsų padidinamuoju stiklu, kuris padės įžvelgti ir kartu sufokusuoti savo pastangas reikiama kryptimi.

ASMENYBĖ. Pasaulyje nėra dviejų vienodų žmonių. Skirtingoms asmenybėms tinka skirtingi darbai ir tikslai. Geriau pažinę savo asmenybės tipą, lengvai suprasite kodėl vieni užsiėmimai ar profesijos jums teikia malonumą, o kitiems liekate visiškai abejingas.

Manoma, kad mūsų IKIGAI yra ten, kur susikerta tai, ko mums labiausiai norisi ir tai, kas mums geriausiai sekasi.

Tu turi rasti tai ką myli: ir mylimą darbą, ir mylimą žmogų. Vienodai svarbu.

Darbas – daug laiko užima mūsų gyvenime. Vienintelis būdas gauti tikrą pasitenkinimą – atlikti tą darbą labai gerai, tai suvokiant. O atlikti jį labai gerai galima tik jį labai mėgstant.

Jeigu dar neradai mėgstamos veiklos – ieškok! Nenustok ieškoti tol, kol nerasi, Kai surasi tai, tu iš karto suprasi, kad jau radai. Ir kaip visuose harmoninguose santykiuose, tavo pasitenkinimas šia veikla su laiku tik augs. Todėl, ieškok tol, kol surasi!!!!“ (Steve Jobs)