MINTYS KEIČIANČIOS GYVENIMUS

Šios citatos – tai tarsi visos Žmonijos patirties kvintesencija, jos keičia mąstymą ir padeda gyventi toliau net pačiais sunkiausiais laikais.

Ošo citatos

1. Žmonės viską taip sureikšmina, kad tas viskas tampa jiems našta. Mokykimės daugiau juoktis. Juokas toks pat šventas kaip ir malda.

2. Kiekvienas mūsų veiksmas duoda rezultatą. Tieisog būkime budrūs ir stebėkime. Brandus žmogus – tai tas, kuris stebėdamas savo veiksmus suprato kas teisinga, o kas ne, kas gerai. Kadangi tai atrado pats, jis turi tvirtą nuomonę – ir net jeigu visas Pasaulis sakytų priešingai, jam tai nieko nekeistų. Turėdamas asmeninę patirtį, kuria galima pasikliauti, jis jaučiasi ramus.

3. Visi mes unikalūs. Niekada nieko neklauskite patarimo: kas teisinga, o kas ne. Gyvenimas eksperimentas, kurio metu reikia išsiaiškinti kas teisinga, o kas ne. Kartais, gali būti, kad pasielgsite neteisingai, bet tai suteiks tam tikrą patirtį, kuri taip pat bus naudinga.


4. Būna akimirkos, kai Dievas ateina ir beldžiasi į mūsų duris. Tai ir yra Meilė – Dievas, kuris beldžiasi į mūsų duris. Per vyrą, per moterį, per vaiką, per meilę, per gėlę, per saulėlydį arba aušrą.. Dievas gali belstis milijonu skirtingų būdų.

5. Noras būti ypatingu – tai labai dažnas ir įprastas noras. Atsipalaiduoti ir būti paprastu – tai ši tiesų visai nelengva ir net neįprasta. Gyvenimas – tai paslaptis. Jos negalima numatyti, nuspėti. Tačiau yra daugybė žmonių, kurie norėtų gyventi tokį nuspėjamą gyvenimą, nes tai tarsi padėtų išvengti baimių. Viskas būtų nuspėjama, numatyta, nebūtų jokių abejonių niekuo.

6. Iš pradžių tapkite atsiskyrėliu. Pirmiausia išmokite mėgautis savo paties draugija. Tuomet tapkite natūraliai laimingu taip, kad niekas neturėtų jums jokios reikšmės, jūs jau esate pilnas, užpildytas, netgi perpildytas. Jeigu niekas nepasibeldžia į jūsų duris, jūs vistiek nieko neprarandate, jūs esate laimingas. Jūs nelaukiate, nes jūs jau namuose.

7. Jeigu kas nors pas jus ateis – tuomet gerai. Jeigu niekas neateits – taip pat gerai, netgi puiku. Tuomet jūs galite kurti santykius su kitais. Dabar jūs esate šeimininkas, o ne vergas, karalius, o ne vargšas.

8. Jeigu jūs turtingas, negalvokite ape tai, jeigu vargšas – nesureikšminkite skurdo. Jeigu jūs sugebate gyventi pasaulyje prisimindami tai, kad pasaulis – spektaklis, tai būsite laisvi, jūsų nepalies kančia. Kentėjimas – tai super reikšmingo požiūrio į gyvenimą rezultatas. Malonė – tai žaidimo rezultatas. Žiūrėkime į gyvenimą kaip į žaidimą ir mėgaukimės juo.

9. Drąsa – tai judėjimas į nežinią, nepriklausomai nuo baimių. Drąsa – tai nėra bebaimiškumas, nes tai jau aukščiausias drąsos pasireiškimas – baimių nebuvimas. Absoliuti drąsa. Bet pradžioje skirtumas tarp bailio ir drąsuolio nėra toks didelis. Skirtumas tarp jų tik toks: bailys klauso savo baimių ir seka jomis, o drąsuolis jų nepaiso ir juda pirmyn. Bijo ir daro. Eina į nežinomybę bijodamas.

10. Mes keičimės kiekvieną akimirką. Mes – tarsi upė, į kurią neįmanoma įbristi du kartus į tokią pat. Šiandien jinai vienokia, rytoj jau kitokia. Ji keičiasi. Nuolat. Tačiau reikia pastabumo tai pamatyti.

Klausykitės sąmoningai, pabudinkite save. Kai pajusite, kad nuobodžiaujate – papurtykite save kaip reikiant. Save, ne kitą šalia esantį. Atsimerkite. Prabuskite. Ir vėl klausykitės.

******************************************

Šios citatos iš Luizos Hei knygos „Išgydyk savo gyvenimą“, jas naudoja viso pasaulio psichologai padėdami žmonėms vėl patikėti savimi ir keisti savo gyvenimus.

Kadaise jos gyvenimas buvo tikras košmaras. Ji dar visai maža, penkerių metų mergaitė buvo išprievartauta, penkiolikos metė mokyklą dėl nėštumo ir atidavė savo vaiką įvaikinti. Tačiau jos gyvenimą iš pagrindų pakeitė teorija, kad mintis gali išgydyti fizinį kūną. Luiza Hei pradėjo gilintis į šią teoriją, pati vesti seminarus ir tokiu būdu pakeitė savo pačios gyvenimą. Netgi tuomet, kai susirgo vėžiu, ji rado jo priežastį – pasibjaurėjimą savo vaikystės patirtimis, nuoskaudas dėl tokio elgesio su ja ir dėl išprievartavimo. Ji atsisakė medicininio gydymo ir ėmėsi keisti savo gyvenimo būdą: pradėjo kitaip maitintis, atleido savo artimiesiems, atsipalaidavo ir valė savo organizmą. Luiza tikina, kad būtent tai išgydė jos vėžį. Be to, į jos gyvenimą atėjo sėkmė ir harmonija.

1. Žmonės, kurie sukėlė jums skausmą ar kančias, būvo tokie pat išsigandę ir kenčiantys kokie esate jūs dabar.

2. Savo įsitikinimus mes suformuojame vaikystėje, o tuomet keliaujame per gyvenimą ieškodami situacijų, kurios juos atitiktų.

3. Praeitis amžiams išnyko. Tai faktas, ir nieko čia nepakeisi. Bet mes galime keisti mūsų mintis apie praeitį. Ir atleisti tiems, kurie mus kadaise įžeidė.

4. Mes turime pasirinkti atleisti viesiems be išimties, o svarbiausia – sau. Jeigu mes nežinome kaip atleisti, tai svarbiausia bent jau labai norėti tai padaryti.

5. Jeigu susirgote, iš karto pagalvokite kam turėtumėte atleisti.

6. Tai, ką mes apie save galvojame, sukuria mūsų realybę. Kiekviena mūsų mintis kuria mūsų ateitį.

7. Savęs priėmimas ir savivertė – raktas į teigiamas permainas mūsų gyvenime.

8. Mylėti save – tai švęsti gyvenimą ir būti dėkingam už gyvybės dovaną.

9. Viską ką jūs atiduodate, gaunate atgal.

10. Tam kad daryti įtaką kitam, pirmiausia reikia keistis pačiam. Tai reiškia pakeisti savo mintis.

11. Kuo stipriau jūs esate prisirišęs prie ko nors, tuo greičiau reikia to atsisakyti. Įkyrios mintys visuomet pavojingos.

12. Jeigu kažkas gyvenime mums lengvai sekasi, tai yra jau išmoktos pamokos.

13. Mūsų kūnas nuolat su mumis kalbasi. Jeigu tik mes rastume laiko išklausyti. Kiekviena mūsų kūno ląstelė reaguoja į kiekvieną mūsų mintį ir žodį.

14. Savikritika – tai ego jungiklis. Mes taip įpratinome savo protą nuolat save žeminti ir priešintis permainoms, kad mums dabar tiesiog sunku nekreipti dėmesio į tai ką jis mums sako.

15. Vykite šalin mintis, kurios daro jus nelaimingus, darykite dalykus, kurie jums patinka, susitikinėkite su žmonėms, su kuriais jūs geria jaučiatės.

16. Tam kad tapti visų nuostabių dalykų savininku, reikia pirmiausia įsitikinti kad jie realūs.

17. Visi, įskaitant ir mane, pilnai prisiima atsakomybę už visus savo gyvenimo įvykius – ir gerus, ir blogus.

18. Meilė ateina tada, kai mes jos visai nelaukiame. Primygtinis meilės ieškojimas neduoda rezultatų, bet gali sukelti nusivylimą ir liūdesį. Meilė egzistuoja ne išorėje, bet mūsų viduje. Mylėkite ir būkite mylimi.

19. Geriausia ką mes galime duoti savo vaikams – tai išmokyti juos mylėti save ir rūpintis savimi. Savo pavyzdžiu.

20. Kaltė – nereikalingas jausmas. Jis niekuomet nepadės ir neturi galios pakeisti situaciją. Taigi, išelsikite save iš kaltės kalėjimo.

21. Kiekvienas iš mūsų patiria išdavystes, netektis, įžeidimus. Dvasinės brandos ir išminties požymis yra mokėjimas užmiršti nemalonumus ir atleisti savo kaltininkams. Kas jau padaryta, tas padaryta ir liko praeityje. Pamiršdami nemalonumus, mes nutraukiame grandines, prikausčiusias mus praeityje. Jeigu to nepadarysime – praeitis pati mūsų nepaleis, o tai reiškia, kad mes nebūsime nei sveiki, nei laimingi, nei sėkmingi.