ATSITIKTINUMŲ NEBŪNA : SEPTYNI TAI PATVIRTINANTYS FAKTAI

1. Niekas nėra toks užsiėmęs, kad negalėtų jums atsakyti

Jeigu jūs parašėte žinutę savo mylimam vaikinui ar merginai, o jie neatsako, tai tikrai ne todėl, kad yra labai užsiėmę. Potencialus darbdavys štai jau keletą savaičių neduoda jums žinoti ar esate pasamdytas irgi ne todėl, kad neturi nė vienos laisvos minutės.

Ir jeigu jūs negaunate atsakymo iš kokių nors žmonių – tai yra tik todėl, kad jie dėl kažkokių priežasčių nenori jums atsakyti. Priežastys gali būti įvairios. Prisiminkite, kad ne visuomet jūs – ta priežastis. Mes kiekvienas kovojame savo „vidines kovas“. Todėl nustokime ieškoti pateisinimų tiems žmonėms, kurie neskiria jums tinkamo dėmėsio ir tuomet skirkime tą patį laiką kitur – ten, kur esame laukiami, gerbiami, pastebimi.

2. „Savi marškiniai arčiau kūno“ – t. y. kiekvienas žmogus teikia pirmenybę savo interesams

Nesvarbu kiek sąžinigas, piktas, rūpestingas ar nuoširdus žmogus, jis visuomet yra pirmiausiai susirūpinęs savo, o ne jūsų reikalais. Tai normalu. Ir taip turi būti. Net ir atidžiausias meilužis nežinos jūsų slapčiausių troškimų, jeigu jūs neduosite nors užuominos. Pats teisingiausias darbdavys pasaulyje nesusipras, kad jūs jau tuoj „perdegsite“, jeigu jūs pats nuolat imsitės visų įmanomų ir neįmanomų atlikti darbų.

Dauguma žmonių ima iš jūsų lygiai tiek, kiek jūs patys leidžiate, kad iš jūsų imtų. Todėl tas ribas turite nusistatyti patys, o nelaukti kitų malonės ir supratingumo. Jeigu, žinoma, nenorite leisti kam nors „užsisėsti jums ant sprando“.

Išmokti pasakyti „ne“ svarbu dėl to, kad niekas kitas nepastovės už jus kaip tik jūs pats.

3. Visiems neįtiksi

Įsivaizduokite, kad jūs klausote ir paklūstate viskam, ką sako aplink jus esantys žmonės, darote viską ko kiti jūsų prašo. Taip, suprantama, jūs nemėgstate konfliktų, jums nesinori nieko įskaudinti, nuvilti, o juk paprasčiausiai siekiate visiems patikti. Kuo jūs tampate? Savo nuomonės neturinčia bevale asmenybe, kurios jau ir asmenybe pavadinti nesinori. Tuomet kas nors ima ir pasiūlo jums tiesiog tapti „įdomesniu“.

Jeigu rimtai, tai juk iš tiesų „visiems geras nebūsi“ – tą jau seniai pastebėjo ir į liaudies patarles žodžius įdėjo. Visuomet atsiras kas nors, kuriam nepatiks kaip gyvenate, kuo domitės ar ką valgote. Jus kritikuos nepriklausomai nuo to ką jūs veikiate, todėl vienintelis, į kurio nuomonę turite atsižvelgti – tai jūs pats. Tik svarbu turėti tą savo nuomonę. Ne kitų.

4. Pasaulis jums nieko neskolingas

Jeigu jūs galvojate, kad esate pats pats pats… pačausias – gerai. Tačiau, jeigu jūs netobulėsite, nesimokysite, nepraktikuosite to ką žinote ir kuo tikite – jūsų nuostabumas taip ir liks iliuzinis, tik jūsų galvoje.

Yra dvi galimybės: gailėtis to, kad niekas jūsų neįvertino, nors jūs vertas gerokai daugiau arba pasiraitoti rankoves ir imti iš gyvenimo viską, kas jums jūsų nuomone priklauso. Niekas ant lėkštutės jums neatneš deserto. Kokį varijantą renkatės?

5. Visuomet yra pateisinama priežastis ko nors nedaryti

Galima visą gyvenimą praleisti save raminant, kad nėra pakankamai pinigų, nepalankios aplinkybės, netinkamas laikas, neturite jėgų ar galimybių siekti to, ko jums norisi. Na, tiesiog – ne likimas. Mes visi ir visada galime rasti sau pasiteisinimą ko nors nedaryti. Visada. Ir tai skambės kaip tiesa.

Žmonės, kurie mums atrodo sėkmingi, laimingi, imantys iš gyvenimo „pilnomis saujomis“ neieško pasiteisinimų, jie ignoruoja bet kokius atsikalbinėjimus savo viduje. Jie tą energiją panaudoja savo apribojimų naikinimui, išeičių ieškojimui. Štai kur jų sėkmės paslaptis.

6. Mus apibūdina ne tai, ką mes galvojame, o tai ką veikiame

Tie, kurie daug ir gražiai kalba, pasakoja ir patarinėja kaip reikia laimingai gyventi, bet patys sėdi kambaryje ir nieko iš savo pateikiamų patarimų ir protingų minčių nėra įgyvendinę – tiesiog yra tuščiažodžiautojai.

Mokėti kurti gražius planus – puikus gebėjimas. Bet tol, kol į tas idėjas nebus investuotas nei vienas veiksmas – tai jūsų planavimo talentas bus bevaisis.

Ar jūs mokotės iš tų žmonių kurie kalba tai, kas jums patinka ar iš tų, kurie jau gyvena taip, kaip jūs norėtumėte gyventi?

7. Niekas neateis ir neišgelbės jūsų iš jūsų nuosavo Gyvenimo

Sunkiais momentais mes visi slapta tikimės, kad atjos riteris ant balto žirgo ir išgelbės mūsų kailį. Gal tai bus idealus partneris, gal svajonių darbas ar netikėtas laimėjimas loterijoje. Na taip, gal už kampo mūsų laukia sėkmė.

Būtų gerai turėti burtų lazdelę, kuri išpildytų tiek jau to, ne visus, bet bent jau tris didžiausius mūsų troškimus.

Deja… Realybėje „skęstančiųjų gelbėjimas yra pačių skęstančiųjų reikalas“. Todėl apsidairykime aplinkui ir iš turimų priemonių imkimės gelbėjimosi rato gamybos. Mums tikrai pavyks!

Idėjų Šaltinis kyblife.blogspot.com