Sėkmės principai

VIENUOLIKA SĖKMINGŲ ŽMONIŲ PATARIMŲ

Niekas negimė sėkmingas, bet kiekvienas turime potencialą tokiais tapti.

Žinoma, vieno rakto visoms durims nėra, tačiau vadovaujantis tam tikrais principais galite per žingsnį priartėti prie savo tikslų. Ir pas kiekvieną iš mūsų savas kelias į viršūnes.

1. Fokusuokitės į procesą, bet ne į rezultatą.

Gyvenimas – tai kelionė, o ne kryptis. Niekada negalvokite apie pralaimėjimą, apie tai, kas bus pabaigoje, nes dabartis yra svarbiausia. Galvodami neigiamai, mes programuojam save nesėkmei. Tai, kad gyvenimas ne idealus, nereiškia, kad jis nestebuklingas.

2. Dėmesį skirkite tik iš tikrųjų svarbiems dalykams.

Kaip sakė Stivas Jobsas: „Manęs nejaudina, kad aš esu pats turtingiausias žmogus visose kapinėse. Tačiau prabusti viduryje nakties su mintimi, kad nuveikei kažką naudingo – tai man turi reikšmę ir tai man – sėkmė.

Pačius svarbiausisu dalykus žemėje ne pamatome, bet pajuntame. Tai, žinoma, nereiškia, kad jūs neturite klausyti proto. Tačiau labai svarbu klausyti širdies. Svarbu kiekvieną minutę išlikti savimi, visur ir visada. Antraip – praleisime savo gyvenimą pro šalį.

3. Atiduokite daugiau negu tikitės.

Naktį mus aplanko labai drąsios mintys. Naktimis mes svajojam, kad gyvenimas – ištisinis džiaugsmas. Ryte suvokiame, kad tai – kantrybė ir darbas. Ir pagaliau mes patiriame, kad darbas atneša ir džiaugsmą, ir sėkmę. „Tas, kuris palengvina kitų gyvenimą, niekada nebus nereikalingas“ (Dikensas). Mūsų užduotis gyvenime ne tik gaudyti, bet ir perdavinėti kamuolį. Vinstonas Čerčilis sakė: „Žmogus palaiko gyvybę gaudamas, bet gyvena – atiduodamas“.

4.Naudokitės savo stipriosiomis pusėmis, bet nesigėdykite ir silpnybių.

Albertas Einšteinas kalbėjo: „Kiekvienas žmogus – genijus. Tačiau jeigu imtume menkinti žuvį dėl to, kad ji nesugeba įlipti į medį, ta žuvis visą savi gyvenimą laikytų save nevykele“. Jėga ateina ne pergalių dėka. Prisiminkite tai. Pastangos ir kova su kliūtimis – štai kas atveda į sėkmę. Tik tuomet, kai mes nusprendžiame nepasiduoti, mums išauga sparnai.

5. Būkite dėkingi.

Dėkingumas atveria tūkstančius kelių. Populiarioji Opra Winfrey sakė: „Dėkokite už tai, ką turite ir gaukite daugiau. Jeigu koncentruositės į trūkumą, jums niekada nebus gana.“ Dėkingumas dovanoja mums gausą. Būdami dėkingi, turime visko ko mums reikia arba dar daugiau. Pasipriešinimas virsta priėmimu, chaosas – tvarka, šeimos pietūs virsta puota, jūsų sodyba – jaukiais namais, o nepažįstamasis – draugu.

6. Atskirkite instinktus nuo impulsų.

Išmintingasis Tomas Džefersonas yra pasakęs: „Kai esi piktas – suskaičiuos iki dešimt, o jeigu esi labai piktas – tuomet skaičiuos iki šimto“. Nepriiminėkite skubotų sprendimų. Apgalvokite tiek įmanomų varijantų, kiek sugebėsite. Tuomet tinkamas momentas pasirodys labai greitai. Prisiminkite: kantrybė karti, tačiau jos vaisiai – saldūs.

7. Dė laimės reikia padirbėti.

Laimė – tai jūsų pastangų rezultatas. Mes dėl laimės kovojame, kenčiame, einam į pasaulio kraštą. Kad būti laimingu, žmogus turi judėti, veikti, nugalėti. Laimė – tai nėra gatavas produktas. Tai kiekvieno žmogaus rankų darbas.

8. Paprastumas – štai raktas į viską.

Iš tiesų svarbių dalykų pasaulyje nėra labai daug. Reikia išminties tam, kad atskirtume juos nuo nereikalingos informacijos srauto. Verta prisiminti ir tai, kad kartais smulkmenos daro stebuklus ir nuveikia didelius darbus.

9. Mes neturime visiems patikti.

Tai neįmanoma. Kiekvienas iš mūsų – individualus. Visi mes turim savo vertybes. Gal būt tai, kad man tiesa, tau visai netinka. Taip sutvertas pasaulis. Mes negalime patikti visiems aplinkui, o jeigu taip atrodo – tai kažkas tiesiog nėra sąžiningas ir pataikauja. Gal ir nėra vieno kelio į sėkmę, bet tiesiai į nesėkmę tikrai galima nueiti mėginant visiems įtikti.

10. Nenustokite tikėti.

Saulės spindulys nuteikia optimistiškai. Pasaulis yra beribis, mes patys nustatome ribas ir save apribojame. Mėginkite kuo dažniau daryti tai, kas jus baugina. Tai vienas iš trumpiausių kelių būti laimingu. Bailumas dar niekam nesuteikė gerovės. Mes neturime galių numatyti ateitį, tačiau tą ateitį galime sukurti savomis rankomis.

11. Visa esmė aistroje.

Kuo jūs beužsiimtumėte, pilnai tama atsiduokite. Tik tuomet pamatysite rezultatus. Jeigu nieko nedarysite ir bijosite, baimė nugalės. Toėdl svarbu likti judėjime. Geriau padaryti ir gailėtis, negu net nepamėginti ir spėlioti kas iš to būtų išėję.

Šaltinis: huffingtonpost