7K0A0619Kodėl tango? Ką šokis turi bendro su šeimyniniu gyvenimu? Partnerystė, santarvė, suderinamumas, harmonija, kūryba, polėkis, ritmo pojūtis. Vedantysis šokyje – vyras. Tačiau jis veda taip, kad matoma labiausiai yra moteris –  jos elegancija ir grožis. Nėra šokio be judėjimo. Šeima – tai nuolatinis judėjmas, ir jeigu jūs sustosite, nustosite investuoti į santykius, šokis baigsis, o stagnacija ir rutina tuoj pat sukels problemų. Pamąstykite, kas Jums yra šeimyninis gyvenimas? Mokslas? Darbas? Menas? O gal rutina?

Žinoma, tai mokslas. Ir jo reikia mokytis. Niekada vertingi dalykai neateina savaime. Viską reikia „išnešioti“, išlaukti, subrandinti. Juk vaisiai ant medžių turi prinokti, kad būtų valgomi ir skanūs, juk kūdikis nešiojamas 9 mėnesius, ir net gi sriubą mes verdame tam tikrą laiką, sudėdami ingradientus ir prieskonius tam tikra seka. Tas pats ir su šeima. Dar nepragyvenote 10 metų? Tai reiškia, kad dar net nesusitikote iš tikrųjų 🙂 Juk prieš tikrai susitinkant, eina susižavėjimo periodas, įsimylėjimas, po jo seka nuvertinimas, kai nukrenta „rožiniai akiniai“. Ir štai tik atlikus tam tikras pareigas, praėjus tam tikram laikui, galimas tikrasis susitikimas.

Remiantis senaisiais šventraščiais, yra sakoma, kad šeima kuriama siekiant keturių pagrindinių tikslų, ir nuo to priklauso laimingas šeimyninis gyvenimas.

Pirmasis tikslas – surasti savo pašaukimą ir jį įgyvendinti, pasiekti harmoniją.

Antrasis tikslas – pasiekti klestėjimą, suklestėti.

Trečiasis tikslas – mėgautis gyvenimu.

Ketvirtasis – išsilaisvinimas, kitaip tariant, gyvenimo rezultatai.

Kaip jau buvo minėta, viskas turi savo eiliškumą, neįmanoma pasiekti antro ar trečio tikslo, neįveikus pirmojo. Taigi, tik tapus harmoninga asmenybe, lemta mėgautis savo klestinčiu gyvenimu ir ramia širdimi palikti šį pasaulį.

Kaip gi tapti harmoninga asmenybe, paklaus ne vienas? Atsakymas slypi šventraščiuose – išsiugdyti 33 savybes, tokias kaip geraširdiškumas, mokėjimas valdyti protą, atskirti gerą nuo blogio, kantrybė, teisingumas, draugiškumas, nuoširdumas ir t.t.

Pati geriausia treniruočių salė šioms savybėms ugdyti – šeima. Prisimenate, niekas vertingas lengvai neateina. Išbandymai, sunkumai, nemalonūs žmonės – tai užduotys, kurias išsprendę, keliaujame gyvenimo mokyklos klasėmis. Kiekviena situacija mums rodo mūsų vidinę būseną, tarsi koks veidrodis. Ieškome kaltų? Jų paprasčiausiai nėra. Būti savimi – štai kontrolinis. Būti savimi ar apsimesti? Apsimesti geru mėnesį iki vestuvių įmanoma, bet išlikti geru visą gyvenimą? Neįmanoma visą gyvenimą apsimetinėti protingu, kantriu, geranorišku. Gyvenimas visuomet atskleis mūsų tikrąjį aš. Išmėginimai pinigais, karjera, garbe arba skurdu, gėda, ligomis ir nelaimėmis. Visur išsaugoti žmogiškumą, orumą mes mokysimės visą gyvenimą. Šeima – tai santykių universitetas. Pats svarbiausias universitetas, kurį baigę visi laikysime vieną ir tą patį egzaminą. Baisu apie tai kalbėti, galvoti? O juk būsim paklausti – kokius santykius kūrėme su Pasauliu, kokias būdais, ko išmokome?

Taigi, šeima – galimybė ugdytis 33 dorybes, mokymosi centras, kuriame susitinka du mokiniai, o vėliau prie jų prisijungia ir vaikai. Tačiau yra manančių, kad santuoka skirta tam, kad sutuoktinis padarytų mus laimingais. Iš tiesų, tai vestuvės – tik reklaminis filmukas, kuriame mums parodoma kaip viskas turi būti mūsų santuokinio gyvenimo antroje pusėje, kai bus pasiektas pirmasis šeimos sukūrimo tikslas, kai surasime savo pašaukimą ir jį realizuosime, tapsime harmoningomis asmenybėmis.

Pagalvokime, kaip turėtų būti gera gyventi šalia žmogaus, kuris turi savyje 33 dorybes? Ir jeigu šalia manęs gyvenantiems taip nėra, vadinasi ir šių dorybių aš dar neišsiugdžiau.