Daugelis iš mūsų tikriausiai svarstė, kodėl vieniems žmonėms sekasi, o kitiems – ne? Kodėl vienų žmonių visi norai išsipildo, jų namuose klesti gerovė, šeimoje viskas tvarkoje, sveikata gera ir pinigų netrūksta, o kitiems – tik vienos nesėkmės: darbe moka centus, vyras ar žmona neištikimi, sveikatos problemos tapo kasdienybe? Vieniems sekasi, kitiems – ne.
Ar įmanoma ištrūkti iš nesėkmių rato? Žinoma, ir ne tik įmanoma, bet ir būtina! Jei, žinoma, dar neatsibodo skųstis ir pavydžiai žvalgytis į tuos, kuriems likimas šypsosi. Pakeisti savo gyvenimą 180 laipsnių niekada nevėlu, svarbiausia – turėti norą.
Štai trys paprastos taisyklės, kurių laikydamiesi netrukus pamatysite ilgai lauktus rezultatus.
Pirma taisyklė: „Viską gyvenime reikia daryti su malonumu“
Kai ką nors darome su malonumu, dažniausiai viskas sekasi. Prisiminkite, kaip ruošiate savo mėgstamą patiekalą, dainuodami sau po nosimi, ir galų gale sukuriate kulinarinį šedevrą, kurį giria visa šeima, o patenkintas sutuoktinis prašo dar. O dabar prisiminkite, kaip rytais, keikdamiesi, einate į nekenčiamą darbą, kur praleidžiate visą dieną, o namo grįžtate pavargę, tiek fiziškai, tiek emociškai, ir net nenorite matyti savo artimųjų. Jaučiate skirtumą tarp šių dviejų pavyzdžių?
Galima rasti milijoną pasiteisinimų, kodėl negalite pakeisti darbo, sutuoktinio ar gyvenamosios vietos, tačiau jei darysite tai, ko nekenčiate, ar gyvensite su žmogumi, kurio nemylite, sunkiai tapsit sėkmingu žmogumi, būdamas nuolat blogos nuotaikos. Jei negalite nedaryti to, kas jums nepatinka, pabandykite tai pamilti, suraskite pliusų, kurie neįdomų ir nemėgstamą užsiėmimą pavers įdomiu ir trokštamu.
Antra taisyklė: „Norų sąrašas“
Gyvenimas neatsiejamas nuo norų. Įvairių – didelių ir mažų, greitai įgyvendinamų ir reikalaujančių laiko. Jei nieko nenorite iš gyvenimo, mažai tikėtina, kad jis bus jums dosnus. Prisiminkite Biblijos eilutę: „Prašykite, ir jums bus duota.“ Todėl prašykite. Pasirodo, sudaryti norų sąrašą nėra taip paprasta. Paprastai pirmuosius 20-30 norų surašyti lengva, o paskui kažkodėl niekas neateina į galvą, todėl mokykitės norėti daugiau iš gyvenimo. Pirmiausia sudarykite 50 norų sąrašą, o paskui kasdien pridėkite bent du naujus norus, įgyvendintus pakeiskite dviem naujais. Svarbu paminėti: jūsų į sąrašą įtraukti norai turi atitikti du kriterijus:
- Norai turi būti asmeniškai jūsų. Įsivaizduokite, kad jūsų noras išsipildė, jūs turite būti ten savo fiziniame kūne.
- Jūs turite jausti džiaugsmą, kad tai įvyko.
Visada prisiminkite savo sąrašą, kasdien papildykite jį naujais norais, ir netrukus nustebsite, kad jūsų norai pradeda pildytis, o tai reiškia, kad tampate laimingesniu žmogumi.
Trečia taisyklė: „Sėkmės kvėpavimas“
Sėkmingi žmonės iš tikrųjų skiriasi nuo nesėkmingų net ir fiziologiniais parametrais. Ekspertų grupė atliko tyrimą tarp sėkmingų ir nesėkmingų žmonių ir nustatė vieną dėsningumą. Sėkmingi žmonės kvėpuoja visai kitaip. Mūsų kvėpavimas keičiasi priklausomai nuo mūsų fizinės ir emocinės būsenos. Yra toks terminas kaip „sėkmės kvėpavimas“, kuris būdingas visiems žmonėms, kai jiems sekasi.
Prisiminkite atvejį, kai jums pasisekė, kai suspėjote į autobusą, nors vėlavote, kai laimėjote žaidimo automatuose arba laiku sutikote reikiamą žmogų. Būnant tame prisiminime, atkreipkite dėmesį į tai, kaip kvėpuojate. Žmogaus pasąmonės neįmanoma apgauti – ji priima viską už gryną pinigą, tuo pačiu pritaikydama kūną prie situacijos, todėl prisimenant malonų įvykį, visas kūnas reaguos į prisimenamus vaizdus.
Užfiksavote kvėpavimo ritmą, o dabar lieka paprasčiausia – tiesiog kvėpuokite „savo sėkmės ritmu“. „Sėkmės kvėpavimą“ galima praktikuoti, kai kažkas nepavyksta arba vyksta ne taip, kaip norėtumėte, o dar geriau – treniruoti jį tiesiog laisvu laiku, kad pakiltų nuotaika ir kad tai taptų jūsų įprastu kvėpavimu.
Štai kelios taisyklės, kurios padės bet kuriam žmogui tapti sėkmingesniu ir linksmiau nusiteikusiu. Juk kuo daugiau laimingų žmonių sutiksite savo gyvenime, tuo daugiau teigiamų emocijų ir sėkmės pritrauksite į savo gyvenimą.